Salezjańska Męska Armia Różańcowa

Ze względu na trudną sytuację związaną z rozpowszechnianiem się koronawirusa, zawieszamy aż do odwołania działalność grup związanych ze Wspólnotą Modlitewną Żywego Różańca i Salezjańskiej Męskiej Armii Różańcowej (SMAR). Pozostańmy w domach, nie wychodźmy do dużych skupisk ludzkich, nawzajem wspierajmy się modlitwą, pamiętajmy o wszystkich, którzy służą nam w tym trudnym czasie.

Zachęcamy do odmawiania Nadzwyczajnej Nowenny przez wstawiennictwo Maryi Wspomożycielki i do codziennego łączenia się w modlitwie Koronką w godzinie Bożego Miłosierdzia i w modlitwie różańcowej w godzinie Apelu Jasnogórskiego.

 

ks. Leszek Ruciński SDB

moderator parafialny Wspólnot Różańcowych w Parafii pw. św. Jana Bosko w Sokołowie Podlaskim11.03.2020

08.04.2020

12.05.2020SMAR (Salezjańska Męska Armia Różańcowa) to Wspólnota Modlitewna, zrzeszająca w swoich szeregach mężczyzn pragnących wspierać swoje rodziny, nasze miasto, parafię, Ojczyznę i cały Kościół modlitwą różańcową.  To mężczyźni, którzy nie wstydzą się wziąć do ręki różańca, szczególnie w miejscu publicznym. Są świadomi swoich ludzkich słabości, ale też swoich zadań i odpowiedzialności w rodzinie i społeczeństwie i bezgranicznie ufają Bogu, wierząc w niezawodne wstawiennictwo Maryi, Różańcowej Wspomożycielki

Drugim po Maryi Wspomożycielce patronem SMAR jest błogosławiony Ksiądz Józef Kowalski, salezjanin, męczennik, który oddał swoje życie za odmowę podeptania różańca w niemieckim obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Jego prosimy o szczególną pomoc i wstawiennictwo.


Serdecznie zachęcamy do prywatnego odmawiania modlitwy za  Wspólnotę SMAR przez wstawiennictwo naszego Patrona, błogosławionego ks. Józefa Kowalskiego SDB

Panie Jezu Chryste, Ty błogosławionemu księdzu Józefowi Kowalskiemu, salezjaninowi, męczennikowi z Auschwitz, dałeś udział w swojej męce przez wytrwałe, aż do śmierci znoszenie udręk i prześladowań dla chwały Twojego Imienia. Za Jego przyczyną umocnij naszą wiarę i udziel łaski Bożego błogosławieństwa i mocy Ducha Świętego Wspólnocie Modlitewnej SALEZJAŃSKA MĘSKA ARMIA RÓŻAŃCOWA. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.
Ojcze nasz ...
Zdrowaś Maryjo ...
Chwała Ojcu ...
Błogosławiony nasz Patronie, ks. Józefie Kowalski, módl się za nami.